ICQRAJA NEWSLETTER No 31 (ko bi reko)

[Dej of d dej]

Petak 27.10.2000. (napisan dan ranije u kasnim nocnim satima)

[Novosti]

Sutra moram u sarajevo na nekakav poslovni interview (Zrcalo)....nadam se da
ce sve bude okej i
da postanem zaposleni web developer :) Takodjer mislim da je sasvim izgledno
da cu za sedam do deset dana newslettere pisati iz Sarajeva (proces zvani
selidba).Ne znam sta se novog desilo medju rajom, jer nisam poodavno izasao
u rock+makao (zahladnilo+skola).Primjetili ste i sami da je tromjesecje na
vrhuncu i da nemamo vremena nizasta.Pa oprostite nam ako ponekada profulamo
neki letter.
Eh da, poceo sam se zanimati i intenzivno uciti latinski jezik.Pozivam sve
koji imaju razne latinske literature
da je ustupe na poklon ili kopiranje :-)

[Song of d dej]


AZRA - Jesi li sama veceras
(kucano je pa nezamjerite ako se potkrade greskica)

jesi li sama veceras
da li ti nedostajem veceras
da li ti je zao za recimo
san
da li ti sjecanje luta
sve do mora i jutra na obali
gdje sam prespavao put
da li ti stvari u sobi gube vrijednost i blijede
da li zuris u svoja vrata i cekas na mene
je li ti tijelo puno bola
da li te zebe oko stola
kazi duso jesi li sama ovu noc

pitam se jesi li sama veceras
ponekad cujem da je svijet pozornica
i da svatko dobiva po zasluzi
kao sto to pesnik rece
sudbina se poigrala udijelivsi mi ljubav s tobom
moja draga
scena prva nas susret
zavolio sam te na prvi pogled
ti si znala svoj put
nikad ne gubeci iz vida sto zelis
ko bi rec

a onda scena druga
Izgledala si promijenjena igrala cudno
a da ja nikada ne saznam zasto
duso lagala si kad si rekla da me volis
a ja nijesam imao razloga da ti ne vjerujem jer
to je to
no ja cu radije zivjeti bez tebe
nego slusati tvoje lazi

nu
pozornica je onamo
ja stojim sam sa prazninom svuda oko sebe
ti se vjere mi vise neces osladiti
a ja znam da je vrijeme
I da se zavjesa spusta

[Ivent of d dej]

Danas nista novoga.Tipicna skolska mrcvarenja.Juce sam bio u Travniku malo
na kafi, u internet klubu travnickom i zakljucili smo
da je to jedino mjesto u gradu koje je puno! Sva ostala mjesta su prazna
(bukvalno) :-))
Od ostalih dogadjaja dana izdvajam koncert Pink Floyda koji se odrzao na
Bilinim Polju juce pred oko 30.000 vjernih fanova (mi smo bili u prvom
redu).Iskreno, malo su dosadili, svaki drugi dan dodju u Zenicu :-))

[Vedr of d dej]

Vrijeme je da se podju vaditi zimske jakne iz ormara....

[Mudrolije dana]

- "Tajna jakih je u tome da, kad to ustreba mogu biti slabi, tajna slobodnih
u tome da datom casu umiju objesiti o klin svoju slobodu" (Vladan Desnica)
- Show must go on. (Queen)
- Dajem se. (Ines)

[Latinski diskurs dana]

pars fuit Illyrici quam nunc vocat incola Bosnam
dura sed argenti munere dives humus
non illic virides spacioso margine campi
nec sata qui multo foenore reddat ager
sed rigidi montes, sed saxa minantia coleo
castelli et summis imposita alta jugis

[Komadic poezije od d dej]

Ne!
----

Ne zelim

voljeti odmjereno

[Vic od d dej]

Tek to se Fata porodila u salu utra Mujo i vie: "Brzo, Fato, brzo." Ona
zbunjeno pita: "Gdje u bolan Mujo, pa tek sam se porodila." A on e opet:
"Ma, brzo bona, brzo." A Fata e: "Ne mogu, Mujo, sve me boli." Na to Mujo
ponovo: "Ime, Fato, brzo ime djeteta." Fata, jos zbunjenija, ne konta: "ta
ti je bolan, kakvo ime?" A Mujo dreknu: "Pouri da mu damo ime, jer ako ga
mi ne damo, Petri e."

[Cosak]

Cosak.Mada cesto ova rubrika ostane nedopunjena, ipak mislim na nju.Svaki
put kada skontam nesto, sjetim se coska.Tamo to treba objaviti.Pohraniti
misao u arhivu newslettera, neka tamo ostane vjecno.
Ipak veceras me jako boli glava, pa ce eventualne filozofske rasprave
postati konfuzne i logicki nekoherentne.No, sta ja znam, mogu povuci neka
pitanja....Shvatio sam da ljudi jako vole sami sebe.Kada volimo nekoga, ne
volimo njega, vec volimo sebe.Volimo onaj dio njega koji mi zelimo i hocemo
da volimo.Sve ostalo strikeoutiramo, odbacujemo.A onda, kada shvatimo da
vise ne mozemo naci sebe u drugome, prekidamo i trazimo novo ogledalo.Koji
je omjer zainteresovanosti da VI pricate svoje probleme i da slusate tudje
probleme.Sigurno visestruko visi u korist ovoga da covjek prvo hoce da
isprica svoje.Jos je meni se cini Oskar Vajld u Narcisu napisao pricu o
covjeku koji se svaki dan ogledao u jezeru da vidi kako je lijep....jednog
dana covjek se nagnuo previse u zelji da vidi svoju ljepotu i utusio se u
jezeru.Kada su jezero pitali da li mu nedostaje Narcis (covjek koji se
ogledao), jezero je reklo "da, nedostaje"."Da li ti nedostaje narcisova
ljepota?", pitali su jezero i dobili odgovor "Zar je narcis bio lijep? Ja
sam voljelo Narcisa zato jer sam se moglo ogledali u njegovim ocima i
vidjeti kako sam lijepo".

Tako da, razmislite ponekada dokle sve seze ljudski egoizam.

Goodnight ICQ RAJA, wherever you are!

Vecerasnji ICQ letter potpisuje: Esad Hajdarevic, dobitnik nagrade
"Napuknuto pero" za neredovnost i neobjektivnost newslettera

(c) 2000 ICQ RAJA team